Ginekomastijos korekcijos (Vyrams)

Ginekomastijos korekcijos (Vyrams)

Ginekomastija – tai vyrų pieno liaukų padidėjimas, nulemtas liaukinio audinio išvešėjimo. Remiantis statistika, tam tikro laipsnio ginekomastija pasireiškia kas trečiam vyrui. Moteriškų lytinių hormonų estrogenų perteklius, viršsvoris, patologiniai organizmo sutrikimai (sėklidžių, skydliaukės, kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimai), navikai, anabolinių steroidų, kai kurių vaistų vartojimas gali būti veiksniai, lemiantys ginekomastijos išsivystymą. Vienintelis būdas išspręsti šią problemą – ginekomastijos operacija.

Padidėjusios krūtys gali būti ne tik skausmingos bei jautrios, jos sukelia socialinį ir psichologinį diskomfortą, nepasitikėjimą savimi. Dėl padidėjusių krūtų, atsikišusių spenelių vyrai drovisi nusirengti, dėvėti plonesnius ar labiau prigludusius marškinėlius.

Negana to, ginekomastija gali būti rimtos ligos požymis bei turėti įtakos vėžinių krūties susirgimų vystymuisi, todėl padidėjus liaukai, rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į gydytoją ištyrimui.

Ginekomastijos plastinė operacija – intervencinė procedūra, atliekama vyrams, kai dėl padidėjusių krūtų juntamas fizinis ir psichologinis diskomfortas. Operacijos metu sumažinama krūties liauka ir suteikiama pageidaujama krūtinės ląstos forma.

Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija. Diagnozei patikslinti gali būti atliekamas ultragarso tyrimas.

Kita panaši į ginekomastiją problema yra tiesiog riebalinio audinio susikaupimas krūtų srityje dėl didelio antsvorio – tai vadinama pseudoginekomastija. Tokiu atveju gali padėti sportas ir mitybos sureguliavimas arba rekomenduojama atlikti riebalų nusiurbimo operaciją.

Kaip atliekama operacija

inekomastijos operacijos metu dažniausiai taikoma bendrinė nejautra.

Palei spenelio areolą atliekami pjūviai, nuo krūtų šonų ir aplink areolę pašalinamas audinių perteklius. Jei krūtinė padidėjusi dėl riebalinio audinio, tuo pačiu gali būti atliekamas ir riebalų nusiurbimas. Po operacijos ant krūtinės ląstos užsegamas specialus spaudžiantis korsetas-liemenė, jį reikia nešioti apie 4-6 savaites.

Pooperacinis laikotarpis

Atlikus operaciją pacientui rekomenduojama vieną parą praleisti klinikoje, vėliau jis išleidžiamas namo, o priežiūra tęsiama ambulatoriškai.

Pirmoji pooperacinė apžiūra skiriama po savaitės, siūlai išimami po 10-14 dienų.

Svarbu žinoti:

  • Iš pradžių matomas patinimas, gali būti jaučiamas dalinis krūtinės aptirpimas, skausmas, matomi randai pjūvio vietoje.
  • Kartais spenelis gali būti jautresnis, tačiau tai greitai praeina.
  • Skausmui malšinti skiriami vaistai, randai palaipsniui gyja ir tampa beveik nepastebimi. Greitesniam randų gijimui patariama naudoti specialius silikoninius gelius, kuriuos rekomenduoja operavęs gydytojas.
  • Į darbą ir įprastą veiklą galima grįžti jau po kelių dienų, tačiau bent mėnesį po operacijos rekomenduojama nesportuoti, nekelti sunkių svorių, vengti aktyvios fizinės veiklos.
  • 9-12 mėnesių patariama nesideginti saulėje bei soliariume atvira krūtine, naudoti apsauginius kremus su UVA ir UVB filtrais.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Operacijos rezultatas matomas iš karto, galutinis jo vertinimas atliekamas po 1-3 mėnesių. Ginekomastijos operacija padeda sugrąžinti vyriškas kūno formas, atsikratyti psichologinio diskomforto ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi.

Kontaktai Skambinti

Turite klausimų? Mes atsakysime!

Taip, tai – išskirtinai vyrus kamuojanti problema. Moterų krūtų augimą nulemia kiti veiksniai, o ne liaukinio audinio išvešėjimas.
Tam tikrais (tiesa – retais) atvejais krūtų padidėjimas vyrams gali signalizuoti ir onkologines ligas, todėl svarbu atlikti visapusiškus sveikatos tyrimus.
Procedūros metu dažniausiai taikome bendrinę nejautrą, todėl pacientai nepatiria jokių nemalonių pojūčių atliekant operaciją.
Priklausomai nuo sudėtingumo, operacija trunka 1,5-2 valandas ar ilgiau.
Po krūtinės mažinimo, maždaug parą po procedūros liksite „Implantera“ klinikos stacionare, kur bus suteikiama visa reikalinga sveikatos priežiūra. Vėliau laukia ambulatorinis gydymas, kurio metu svarbu laikytis gydytojo nurodymų: taisyklingos miego padėties, vengti fizinio aktyvumo, atitinkamai prižiūrėti operacijos vietą.