Endoskopiniai tyrimai

Endoskopiniai tyrimai

Virškinimo sistemos endoskopiniai tyrimai. Endoskopinių tyrimų rūšys: 

  • Ezofagogastroduodenoskopija – stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos endoskopinis tyrimas specialiu fibrooptiniu instrumentu. 
  • Sigmoidoskopija – riestinės žarnos endoskopinis tyrimas.

Kas yra endoskopinis viršutinės virškinimo trakto dalies tyrimas?

Specialiu endoskopu atliekamas endoskopinis viršutinės virškinamojo trakto dalies tyrimas – tai tyrimas, kurio pagalba galima apžiūrėti stemplę, skrandį ir dalį dvylikapirštės žarnos.

Virškinamojo trakto viršutinės dalies endoskopija atliekama esant skausmams ar nemaloniems pojūčiams viršutinėje pilvo dalyje, kai nepadeda prieš tai skirtas gydymas, šeimos nariams buvęs skrandžio ar stemplės vėžys, svorio mažėjimas, kraujavimas, progresuojantis sutrikęs ir skausmingas rijimas, neaiški geležies deficitinė anemija, lėtinis vėmimas, pilve yra čiuopiamos masės arba yra padidinti limfmazgiai, gelta.

Šis tyrimas taip pat rekomenduojamas, kai pacientas skundžiasi sutrikusiu ir skausmingu rijimu, esant atsinaujinančiai ir besitęsiančiai gastroezofaginio refliukso ligai, neaiškios priežasties pykinimui ir vėmimui, aktyviam ir lėtiniam kraujavimui, geležies trūkumui, kai kitais radiologiniais tyrimais yra diagnozuoti patologiniai dariniai.

Prieš atliekant tyrimą rekomenduojama mažiausiai 6 valandas iki procedūros nieko nevalgyti, negerti. Mūsų klinikoje endoskopinį tyrimą galime atlikti  intraveninėje anestezijoje, jūs procedūros metu nieko nejausite.

Ar endoskopija atliekama su narkoze?

Endoskopiniai tyrimai gali būti atliekami taikant intraveninę nejautrą, todėl pacientas nejaučia jokio diskomforto. Kai kuriuos pacientus endoskopija labai gąsdina, o kai kurie jos iš viso nebijo. Visgi tai, ar viskas vyks sklandžiai, priklauso ne tik nuo nusiteikimo. Kai kurių žmonių vėmimo refleksas labai stiprus, todėl atlikti šį tyrimą jiems yra sudėtingiau. Tokiu atveju taikoma intraveninė anestezija, kuri trunka vos kelias minutes. Jos metu naudojami vaistai, veikiantys labai trumpai ir neturintys nemalonių pašalinių poveikių.