Krūtų mažinimas

Krūtų mažinimas

Krūtų mažinimo operacija – invazinė rekonstrukcinė procedūra, atliekama, kai pernelyg didelės ir sunkios krūtys trukdo komfortiškai gyventi.

Ši operacija atliekama ne tik dėl estetikos, bet ir siekiant panaikinti fizinį diskomfortą: nugaros, kaklo, stuburo skausmus, kvėpavimo sutrikimus ar odos uždegimą po krūtimis. Operacijos metu sumažinamas krūtų tūris ir suformuojamos tinkamo dydžio proporcingos krūtys.

Operacija rekomenduojama, kai krūtys, lyginant su bendromis kūno proporcijomis, yra neproporcingai didelės, kai viena krūtis žemiau nei kita ar viena krūtis didesnė už kitą, o taip pat varginant didelių krūtų sukeltiems simptomams: nugaros, kaklo, pečių skausmams, padidintam prakaitavimui, sukeliančiam odos uždegimą po krūtimis. Operacija gali būti atliekama ir kai dėl didelių, sunkių krūtų, moteris negali būti pilnavertiškai fiziškai aktyvi, kai sunkios krūtys kenkia moters laikysenai.

Krūtų mažinimo procedūra gali būti derinama su krūtų pakėlimo operacija. Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metų įvertinama pacientės kūno anatomija, išklausomi jos lūkesčiai, aptariamos operacijos detalės.

Kaip atliekama operacija

Krūtų mažinimo operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą.

Pjūviai dažniausiai atliekami aplink spenelio areolę, vertikaliai žemyn nuo jos ir raukšlėje po krūtimi. Operacijos metu plastikos chirurgas pašalina krūtinės riebalų ir odos perteklių, pieno liaukų audinius, spenelį ir aureolę pakelia į norimą, iš anksto su paciente aptartą, vietą ir suformuoja dailias, kūno proporcijas atitinkančias krūtis. Pacientei pageidaujant, gali būti sumažinta ir areolė (tamsiai rusvos odos plotelis aplink spenelį), kuri dažnai padidėja didėjant krūtims.

Pooperacinis laikotarpis

Pirmą parą po operacijos pacientei rekomenduojama likti klinikoje, vėliau, nesant komplikacijų, ji išleidžiama namo. Pooperacinio laikotarpio metu būtina laikytis operavusio gydytojo nurodymų ir atvykti paskirtiems kontroliniams vizitams.

Svarbu žinoti:

  • Pirmas dienas po operacijos patariama miegoti pusiau sėdimoje padėtyje, pasiremiant pagalvėmis.
  • 1-2 mėnesius rekomenduojama nekelti svorio aukščiau pečių juostos, vengti aktyvios fizinės veiklos, sporto.
  • 4-5 savaites po operacijos būtina nešioti specialią pooperacinę liemenėlę-korsetą, kad krūtinė gražiai susiformuotų.
  • Apie pusę metų nepatartina nešioti krūtinę pakeliančių, suspaudžiančių liemenėlių, taip pat liemenėlių su kietais kaušeliais.
  • Randai po operacijos išnyksta maždaug per metus. Kad jie greičiau gytų ir būtų mažiau matomi, operavęs gydytojas jų priežiūrai skiria specialias priemones.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Galutinis rezultatas gali būti vertinamas praėjus 3–6 mėnesiams po operacijos.

Moterys džiaugiasi dailesnėmis, stangresnėmis krūtimis, dingusiais varginusiais nugaros, sprando, pečių juostos skausmais, pagerėjusia gyvenimo kokybe. Pasak jų, jaučiamas lengvumas, tampa paprasčiau judėti, padidėja pasitikėjimas savimi.

Nejaučiate gyvenimo malonumo dėl per didelės krūtinės? Atvykite pasikonsultuoti dėl mažinimo operacijos.
Registracija internetu

Turite klausimų? Mes atsakysime!

Ši procedūra aktuali pacientėms, kurios patiria estetinį, emocinį ar fizinį diskomfortą bei kitus nepatogumus dėl neproporcingai didelės krūtinės.
Veido pakėlimo metu savo pacientams taikome ypač saugią ir patikimą narkozę (bendrinę nejautą), todėl skausmo ir kitų nemalonių pojūčių nejausite, o pačios procedūros net neprisiminsite.
Vidutinė operacijos trukmė įvairi, priklausomai nuo krūtų apimties. Gali trukti 2-3 valandas ar ilgiau.
Po krūtinės mažinimo, maždaug parą po procedūros liksite „Implantera“ klinikos stacionare, kur bus suteikiama visa reikalinga sveikatos priežiūra. Vėliau laukia ambulatorinis gydymas, kurio metu svarbu laikytis gydytojo nurodymų: taisyklingos miego padėties, vengti fizinio aktyvumo, 1-2 mėn. nešioti liemenėlę-korsetą, kuri suteiks krūtinei dailią formą ir kt.
Taip, po operacijos lieka randai, tačiau užtikrinus maksimalią odos priežiūrą gijimo metu, jie bus iš esmės nepastebimi.
Krūtinės mažinimas suteikia ilgalaikį rezultatą: pamirškite skausmą, nepatogumą ir kitokį diskomfortą!