Kaklo korekcija

Kaklo korekcija

Sakoma, kad kaklas išduoda tikrą mūsų biologinį amžių, nes šioje srityje išryškėjusios raukšlės bei nukarusi oda atskleidžia net ir kruopščiai slepiamą nesustabdomą laiko poveikį kūnui.

Besirūpindami veido oda neretai pamirštame, kad ir kaklo odai reikalinga priežiūra. Dėl to dažnai kaklo oda pirmiausiai praranda stangrumą, suglemba, ima raukšlėtis ir vienintelė efektyvi ilgalaikė priemonė pagerinti jo išvaizdą – plastinė kaklo patempimo operacija. Kaklo korekcija – tai invazinė rekonstrukcinė procedūra, atliekama siekiant pakoreguoti kaklo raukšles, atkurti ryškesnius kontūrus viršutinėje kaklo zonoje bei suformuoti aiškesnį kaklo-smakro kampą.

Geriausių kaklo patempimo rezultatų pasiekiama, kai operacija atliekama pasireiškus pirmiesiems senėjimo požymiams, o veido ir kaklo oda dar visiškai nepraradusi elastingumo. Prieš operacija būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metų įvertinama paciento kaklo būklė, išklausomi jo lūkesčiai, aptariamas operacijos planas ir detalės.

Kaip atliekama operacija

Kaklo korekcijos plastinė operacija atliekama taikant bedrinę nejautrą. Priklausomai nuo apimties, ji trunka apie 2-3 valandas.

Operacijos metu pjūvis atliekamas nuo ausies spenelio iki kaklo srityje esančios plaukų linijos apačios, kad randas būtų kuo mažiau matomas. Operacijos metu yra koreguojami ir sutvirtinami kaklo bei žandikaulio srityje po smakru esantys raumenys, pašalinamas laisvos odos perteklius, o likusi oda ištempiama bei sutvirtinama. Jeigu nukarusi ne tik oda, bet ir susikaupęs riebalų perteklius, pašalinama dalis riebalinio audinio. Atliekant šią operaciją, suformuojamas dailus kampas tarp smakro ir kaklo.

Maksimaliam efektui pasiekti, dažnai kaklo korekcija atliekama su veido patempimo operacija. Po operacijos kaklas sutvarstomas specialiu tvarsčiu, jis dėvimas savaitę po operacijos.

Pooperacinis periodas

Pirmą parą po operacijos rekomenduojama likti stacionare, vėliau priežiūra tęsiama ambulatoriškai. Pooperacinio vizito laiką paskiria operavęs gydytojas.

Svarbu žinoti:

  • Po operacijos yra jaučiamas kaklo patinimas, nutirpimas, matoma šiek tiek mėlynių. Patinimas ir kraujosrūvos kaklo odoje gali išsilaikyti keletą savaičių
  • Pooperaciniam skausmui ir jautrumui numalšinti gali būti skiriami nuskausminamieji vaistai.
  • Pooperacinio periodo palengvinimui rekomenduojama laikytis ramaus režimo, miegoti vėsioje patalpoje, aukščiau pakelta galva.
  • Greitesniam randų gijimui rekomenduojama naudoti gydytojo paskirtas priemones.
  • Mažiausiai 6 mėnesius po operacijos kaklą, o ypač randus reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės ir soliariumo spindulių.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Kaklo patempimo operacijos tikslas – atgaivinti kaklą, grąžinant jam anksčiau turėtą išvaizdą.

Operacijos rezultatas pastebimas iš karto, nes nebelieka odos pertekliaus. Visiškai sugijus kaklui, jis atrodys stangresnis, lygesnis, jaunatviškesnis. Operacijos efektas išlieka apie 10 metų, tai priklauso nuo individualių žmogaus savybių bei kaklo priežiūros.

Turite klausimų? Mes atsakysime!

Ši operacija aktuali, jeigu Jūsų netenkina kaklo srityje išryškėjusios raukšlės, suglebusi, nukarusi kaklo oda.
Kaklo korekcija gali būti atliekama įvairaus amžiaus pacientams, tačiau maksimalūs rezultatai pasiekiami tada, kai pasireiškia pirmieji senėjimo procesai ir oda dar nebūna praradusi savo elastingumo.
Operacija atliekama taikant saugią ir veiksmingą narkozę (bendrinę nejautrą). Tai reiškia, kad procedūra bus visai neskausminga ir jos net neprisiminsite!
Priklausomai nuo atliekamų korekcijų sudėtingumo ir apimties, kaklo korekcija vidutiniškai trunka 2-3 valandos.
Dauguma pacientų pirmą parą po operacijos praleidžia „Implantera“ klinikoje, kur gauna visapusišką priežiūrą bei rūpestį. Išleidus namo, pakanka ambulatorinės žaizdų priežiūros. Jei laikysitės visų gydytojo nurodymų, pooperacinis laikotarpis praeis greitai ir nekomplikuotai. Tiesa, maždaug pusmetį nuo operacijos patariama kaklą saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.
Veido korekcijos suteiktais pokyčiais džiaugsitės 10 metų ir ilgiau. Svarbu pastebėti, kad efekto trukmę sąlygoja įvairūs veiksniai: natūralūs veido pokyčiai bėgant metams, paciento įpročiai, gyvenimo būdas, veido odos priežiūra.