Apgamai šalinami dėl įvairių priežasčių. Estetiškai nepatrauklus apgamas matomose kūno vietose, pvz. veide ar kaklo srityse, gali kelti psichologinį diskomfortą, taip pat jis gali būti nuolat traumuojamas skutantis ar trinamas ir spaudžiamas drabužių
Estetikos klinikoje „Implantera“ apgamai šalinami CO2 lazeriu, tačiau, esant poreikiui, gali būti taikomas ir operacinis gydymas. Chirurginiu būdu apgamas šalinamas, jeigu jis yra atipinis arba įtariama melanoma. Saugi ir efektyvi apgamų šalinimo moderniu CO2 lazeriu padeda pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų, išvengiant chirurgininės intervencijos, siūlių, randų, ilgesnio gyjimo laikotarpio.
Prieš apgamų šalinimo procedūrą būtina gydytojo dermatologo konsultacija, kurios metu specialistas apžiūri apgamus dermatoskopu ir įvertina, koks šalinimo būdas tinkamas. Svarbu žinoti, kad lazeriu galima šalinti tik neturinčius rizikos supiktybėti apgamus.
-
Procedūros metu visa lazerio energija sukoncentruojama į apgamą, nepažeidžiant aplink esančios odos.
-
Puikiai tinka šalinti apgamus matomose kūno vietose (ant veido, kaklo), nes, šalinant apgamus šiuo būdu, lieka tik nedideli, vos pastebimi randeliai.
-
Vieno apsilankymo metu galima pašalinti keletą apgamų.
-
Lazeriu galima pašalinti apgamus sunkiai pasiekiamose kūno vietose.
Kaip atliekama procedūra
Procedūra atliekama taikant vietinį nuskausminimą. Nuskausminami ir aplink apgamą esantys audiniai, todėl procedūros metu visiškai nejaučiamas skausmas. Atliekant procedūrą, lazerio energija sukoncentruojama į ją sugeriančias apgamo ląsteles. Jose energija virsta šiluma, kuri išgarina ląstelėse esantį vandenį, ir apgamas pilnai pašalinamas nuo odos paviršiaus. Aplinkinė oda lieka nepaliesta. Ant pašalinto apgamo vietos užklijuojamas pleistras.
Procedūros trukmė – 10-20 min.
Poprocedūrinis laikotarpis
Gydytojo užklijuotą pleistrą patariama nusiimti tą patį vakarą. Vėliau, siekiant išvengti iššutimo, rekomenduojama pleistro nebenaudoti.
Svarbu žinoti:
-
Pirmąją dieną po procedūros žaizdos negalima šlapinti, praėjus parai po procedūros galima praustis po tekančiu vandeniu.
-
Greitesniam žaizdos gijimui rekomenduojama kartą per dieną tepti ją gydytojo rekomenduotu tepalus.
-
Siekiant išvengti pigmentacijos, kelis mėnesius patariama vengti tiesioginių saulės spindulių ir nesideginti soliariume
-
Siekiant apsisaugoti nuo infekcijos, kol žaizda sugys rekomenduojama vengti intensyvaus sporto, neplaukioti baseine, nesimaudyti vonioje neliesti žaizdos ir nenuplėšti šašo, kol jis pats nenudžius ir nenukris.
Kokio rezultato tikėtis po procedūros
Gijimo laikotarpis greitas, nėra kraujavimo ir randėjimo. Priklausomai nuo apgamo dydžio ir lokalizacijos, gali likti vos pastebimas randas buvusio darinio vietoje. Apie tai prieš procedūrą Jus įspės gydytojas dermatologas.