Atlėpusių ausų korekcija

Atlėpusių ausų korekcija

Atlėpusios ausys – viena iš dažniausių įgimtų galvos bei kaklo deformacijų. Vienintelis efektyvus šios problemos sprendimo būdas – plastinė operacija.

Tai, kad ausys atlėpusios, paaiškėja dar kūdikystėje. Deformacija tampa vis labiau matoma vaikui augant. Daugelio tėvų jų vaikų atlėpusios ausys netrikdo. Iš tiesų, tai estetinė problema, neturinti įtakos sveikatai. Tačiau, jei ausų deformacija yra ryški, siekiant, jog vaikui netektų kęsti patyčių, geriau ją pašalinti dar nepradėjus lankyti mokyklos, maždaug penkerių-šešerių metų.

Estetikos klinikoje „Implantera“ atliekamos atlėpusių ausų plastinės operacijos (otoplastika) vaikams ir suaugusiems. Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija.

Kaip atliekama operacija:

Atlėpusių ausų korekcija – invazinė rekonstrukcinė procedūra, atliekama siekiant pakeisti ausų formą. Siekiant simetrijos, dažniausiai operuojamos abi ausys.

Operacijos metu užpakaliniame ausies paviršiuje yra atliekamas maždaug 1 cm pjūvis, suminkštinama ausies kriauklės kremzlė ir užfiksuojama tokioje padėtyje, kad ausis nebūtų atlėpusi. Atlėpusių ausų korekcija trunka apie 1-1,5 val. Mažiems vaikams atlėpusių ausų korekcijos operacija dažniausiai atliekama taikant bendrą nejautrą, vyresniems – vietinę. 

Pooperacinis periodas

Jei operuojama taikant vietinę nejautrą, pacientas gali vykti į namus iš karto po operacijos, jei bendrąją po kelių valandų. Pirmajam perrišimui reikia atvykti kitą dieną.

Svarbu žinoti:

  • 1-2 paras po operacijos, siekiant išvengti tinimo ir mėlynių susidarymo rekomenduojama naudoti sausus šalčio kompresus (su 2-3 val. pertraukomis).
  • Plauti plaukus patariama ne anksčiau nei praėjus 2-3 paroms po operacijos.
  • Siūlai išimami po savaitės. Mažiems vaikams oda siuvama tirpstančiais siūlais. Iš pradžių už ausies lieka nedidelis randas, bet po kelių mėnesių jis tampa beveik nepastebimu.
  • Savaitę po operacijos būtina nešioti prilaikantį ausų tvarstį, vėliau, dar apie mėnesį, jį reikia užsidėti tik nakčiai.
  • Mėnesį po operacijos patariama vengti fizinės veiklos, kurios metu galėtumėte užsigauti ausis, kad nepažeisti naujos ausies formos arba sukelti kraujavimo.

Per mėnesį ausys visiškai sugyja.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Operacijos rezultatas – natūralios formos ausis su natūraliu iškilimu ir normaliu prilenkimo kampu bei ženkliai pagerėjusi psichologinė savijauta.

Kontaktai Skambinti

Turite klausimų? Mes atsakysime!

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad atlėpusios ausys kelia tik estetinį diskomfortą. Vis dėlto, ši būklė neretai tampa kompleksų ir net patyčių šaltiniu. Būtent todėl atlėpusių ausų korekcija rekomenduojama ne tik estetikos sumetimais, bet ir norint apsaugoti pacientų psichologinę sveikatą ir gerovę.
Ši procedūra – visiškai saugi, todėl gali būti atliekama ir vaikams.
Procedūros metu skausmo tikrai nejausite: atliekant šią korekciją, pacientams parenkame saugią ir efektyvią nejautrą. Vaikams taikome narkozę (bendrinę nejautrą), o vyresniems pacientams – vietinę nejautrą.
Atlėpusių ausų korekcija – pakankamai greita procedūra. Vidutinė trukmė – tik 1-1,5 valandos!
Tai – gana nesudėtinga procedūra, todėl namo grįžti bus galima jau netrukus. Jeigu pacientui taikoma vietinė nejautra, jis išrašomas iš karto po operacijos; jeigu naudojama bendrinė nejautra, klinikos stacionare teks praleisti keletą valandų, po kurių bus galima keliauti į namus. Kitą dieną reikės atvykti pirmam perrišimui, o vėliau laukia ambulatorinė priežiūra, kurios metu svarbu laikytis visų gydytojo nurodymų. Žaizdai sugijus (maždaug po 7 parų) siūlai išimami.