Injekcijos prakaitavimo gydymui

Injekcijos prakaitavimo gydymui

Prakaitavimas – tai natūrali organizmo reakcija, pasireiškianti kaip atsakas į padidėjusią aplinkos temperatūrą, fizinį krūvį ar emocinį stresą. Prakaitavimo gausumui įtakos turi daugelis veiksnių: prakaito liaukų kiekis odoje, paveldimumas, mitybos ypatumai, tam tikrų medikamentų vartojimas ir kt.

Apie 40 proc. žmonių kuriuo nors gyvenimo periodu patiria padidėjusį prakaitavimą ar stipresnį nemalonų kvapą. Padidėjusio prakaitavimo problemos gali pasireikšti įvairiose mūsų kūno vietose dėl aktyvaus gyvenimo būdo, padidėjusio streso, pakitusios mitybos, dietos, amžiaus, medicininių preparatų vartojimo ir kitų priežasčių.

Kada dėl pernelyg gausaus prakaitavimo reikėtų sunerimti

Normalu, jei prakaituojama, kai yra šilta, kai sportuojame ar užsiimame kita fizine veikla.

Tačiau, jei tenka jaustis nepatogiai sveikinantis spaudžiant ranką, ant marškinių ar palaidinės, siekiant paslėpti prakaito dėmes, visada vilkėti švarką – tai jau yra problema. Padidėjęs prakaitavimas su juo susiduriantiems žmonėms sukelia ir didelį psichologinį diskomfortą, ir daug higieninių nepatogumų. Maža to, jei oda yra nuolat drėgna, padidėja tikimybė užsikrėsti bakterine ar grybeline infekcija.

Kaip sumažinti padidėjusį prakaitavimą


Sumažinti prakaitavimą galima dėvint tinkamus drabužius, laikantis elementarios higienos ir naudojant specialius antiperspirantus. Tačiau vienas efektyviausių būdų išvengti šios problemos ilgesnį laiką – botulino toksino injekcijos. Jos gali būti taikomos esant padidėjusiam prakaitavimui pažastų, padų, delnų srityse. Suleistas į problematiškas vietas, botulinas blokuoja nervinius impulsus odos prakaito liaukose, taip slopindamas prakaito liaukų aktyvumą ir sustabdydamas prakaito gamybą. Botulino toksino injekcijos prakaitavimui gydyti ypatingai rekomenduojamos šiltuoju sezonu, kai prakaitavimas tampa beveik kiekvienam aktuali problema.

Kaip atliekama procedūra

Tai greita ir beveik neskausminga procedūra, vidutiniškai trunkanti 15 minučių.

Mažas preparato kiekis plona adata suleidžiamas į padidinto prakaitavimo vietas.

Poprocedūrinis laikotarpis

Po procedūros iš karto galite grįžti prie įprastos veiklos.

Savaitę po procedūros nerekomenduojama lankytis pirtyje, maudytis karštoje vonioje, degintis saulėje ar soliariume.

Kokio rezultato tikėtis po procedūros

Botulino toksinas pradeda veikti jau po 2-3 dienų, maksimalus efektas pasireiškia po 2 savaičių, ir tęsiasi nuo 4 iki 12 mėn.Norint pastovaus efekto, procedūrą rekomenduojama kartoti 1-2 kartus per metus.

Botulino toksino preparatų injekcijos nerekomenduojamos nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims, padidėjusio prakaitavimo srityse esant odos uždegiminiams procesams ir tais atvejais, kai padidinto prakaitavimo priežastis yra kitos ligos, pavyzdžiui, skydliaukės sutrikimai.

Kontaktai Skambinti

Turite klausimų? Mes atsakysime!

Injekcijos aktualios tuo atveju, jeigu patiriate fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl intensyvaus prakaitavimo. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jeigu oda nuolat drėgna dėl prakaito, padidėja įvairių grybelinių infekcijų rizika.
Prakaitavimą mažiname botulino toksino pagalba.
Injekcijos nekemša odos porų ir yra visiškai saugios Jūsų organizmui: botulinas blokuoja nervinius impulsus prakaito liaukose. Tokiu būdu mažinamas jų aktyvumas ir stabdoma prakaito gamyba bei išsiskyrimas.
Injekcijos atliekamos plonyte adata ir beveik nesukelia skausmo. Tačiau jei pacientas labai jautrus, galime atlikti vietinę nejautrą.
Ši procedūra truks maždaug 15 minučių.
Efekto trukmė priklauso nuo individualių organizmo savybių: gali trukti nuo 4 iki 12 mėn. Siekiant pastovaus rezultato, rekomenduojama procedūrą kartoti 1-2 kartus per metus.