Nosies formos korekcija

Nosies formos korekcija

Nosis ypatingai svarbi veido harmonijai. Net keli milimetrai gali ženkliai pakeisti nosies formą, o tuo pačiu ir bendrą veido išvaizdą.

Nosies plastinė operacija – invazinė rekonstrukcinė procedūra, kurios metu koreguojama nosies forma.

Nosies formos korekcija atliekama, kai jaučiamas fizinis ar psichologinis diskomfortas dėl nosies formos ar dydžio, kai nosis, lyginant su kitomis veido dalimis, yra neproporcinga, kai nosies galiukas yra per platus, per aukštai ar per žemai, taip pat turintiems nosies kuprelę, norintiems pakeisti nosies šnervių formą, kampą tarp nosies ir viršutinės lūpos.

Vyrai dažniausiai kreipiasi dėl nosies, pažeistos po traumų, atkūrimo. Tokiais atvejais tenka atkurti nosies pertvarą, sugrąžinti kvėpavimo funkciją, tad reikia konsultuotis su gydytojais otorinolaringologais (LOR). Dažniausiai, pirmiausia reikia atlikti otorinolaringologinę operaciją, ir tik po jos – rinoplastiką.

Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija. Jos metu išsiaiškinama, ką tiksliai pacientas norėtų keisti – nosies dydį, formą, kuprelę, šnervių plotį – ir kokie jo lūkesčiai. Kiekvienu atveju būsimi nosies pokyčiai modeliuojami individualiai, pagal paciento norus ir jo fiziologiją. Atliekant nosies korekciją, svarbu, kad būtų išlaikytos veido proporcijos – nosis turi derėti su veido forma. Taip pat labai svarbu, kad nosies operacijai pasiryžęs žmogus turėtų kantrybės, o jo lūkesčiai būtų realistiški.

Kaip atliekama operacija

Nosies formos korekcijos operacijos dažniausiai atliekamos taikant bendrinę nejautrą, tačiau kai kuriais atvejais gali būti taikoma vietinė nejautra. Operacija trunka nuo 1,5 iki 3 valandų, ji gali būti atliekama dviem būdais – atviru ir uždaru. Atviros operacijos yra šiek tiek sudėtingesnės, reabilitacinis periodas ilgesnis, tačiau, galutinis rezultatas po tokių operacijų yra lengviau prognozuojamas ir efektyvesnis.

Operacijos metu minkštuosius nosies audinius atskyrus nuo nosies kremzlių ir nosikaulio, esant poreikiui, pašalinama dalis nosies kremzlių, sumažinama kaulinė ir kremzlinė nosies kuprelė bei atskiriamas nosikaulis. Tuomet gali būti siaurinama nosies nugarėlė, mažinama nosies kuprelė, siaurinamos šnervės, keičiama nosies galiuko pozicija, įterpiamas sintetinis ar savų audinių implantas (pavyzdžiui, kaulinis ar kremzlinis audinys, paimtas iš paciento nosies pertvaros, ausies kaušelio ir pan.).

Po operacijos ant naujai suformuotos nosies uždedamas išorinis įtvaras.

Pooperacinis laikotarpis

Pirmą parą po operacijos pacientui rekomenduojama likti klinikoje, vėliau, nesant komplikacijų, priežiūra tęsiama ambulatoriškai. Jei po operacijos nosies landose paliekami specialūs tvarsčiai-tamponai, jie pašalinami po keleto dienų. Operacijos metu uždėtas įtvaras nuimamas po 1-3 savaičių.

Svarbu žinoti:

  • Keletą dienų po operacijos nosis bus patinusi, vėliau patinimas ir mėlynės išnyksta.
  • Kol gyja audiniai reikia stengtis nepūsti nosies ir nečiaudėti.
  • Kelias savaites rekomenduojama vengti sunkaus fizinio krūvio ir aktyvios veiklos, netrinti ir netraumuoti operuotos srities.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Įprastai vizitas pirmiesiems operacijos rezultatams įvertinti skiriamas praėjus keliems mėnesiams po operacijos, kai sugyja, surandėja operuojant traumuoti kaulai ir kremzlės, o minkštieji audiniai apgaubia ir prisitaiko prie naujai suformuoto nosies skeleto. Randinių audinių formavimasis ir brendimas trunka apie metus ar ilgiau, tik tada yra vertinamas galutinis estetinis operacijos rezultatas. Randai yra beveik nematomi, nes slepiasi nosies šnervėse ar tarp šnervių esančio nosies šulelio, vadinamosios kolumelos, srityje.

Kiekvieno žmogaus audiniai gyja skirtingai, todėl kartais pasitaiko, kad rezultatas po nosies korekcijos yra ne visiškai toks, kokio buvo tikėtasi, ir reikia atlikti pakartotinę operaciją. Remiantis statistika, pakartotinai operuojama apie 20 procentų nosių. Tiesa, dažniau atliekamos ne pakartotinės operacijos, o tam tikros korekcijos.

Tačiau galiausiai nosies išvaizdos pokyčiai grąžina žmogui pasitikėjimą savimi, išlaisvina nuo kompleksų, pagerina psichologinę savijautą.

Kontaktai Skambinti

Turite klausimų? Mes atsakysime!

Nosies formos korekcija suteikia pageidaujamą nosies dydį, ilgį, pakeičia šnervių formą, išlygina kuprelę ir užtikrina, kad nosis atspindėtų Jūsų veido harmoniją. Nosies korekcija svarbi ne tik grožiui: patyrus traumą ar kitą sužeidimą, gali būti paveikiama nosies pertvara ir kyla kvėpavimo sunkumų. Tokiu atveju taip pat atliekama korekcija.
Užtikriname Jus: procedūros metu nieko nejausite. Nosies pertvaros operacija vyksta pritaikius saugią narkozės (bendrinės nejautros) dozę. Kartais užtenka ir vietinės nejautros.
Nosies korekcija gali būti atliekama atviru ir uždaru būdu. Priklausomai nuo pobūdžio ir korekcijų dydžio, operacija trunka 1,5-3 valandas.
Pirmą parą po korekcijos daugelis pacientų lieka „Implantera“ klinikos stacionare. Po to laukia ambulatorinė priežiūra, kurios metu svarbu laikytis visų gydytojų nurodymų. Sėkmingai gyjant, nosies įtvaras pašalinamas po 1-3 savaičių nuo operacijos..
Galime Jus nuraminti: po procedūros randai iš esmės nematomi, nes pjūviai atliekami specialiai tam parinktose vietose.
Nosies korekcija suteikia ilgalaikį rezultatą, kuriuo galėsite džiaugtis visą gyvenimą!