Gydymas  be baimės (sedacija, narkozė)

Gydymas be baimės (sedacija, narkozė)

Didelė dalis žmonių jaučia baimę odontologinėms procedūroms – tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių vengiama kreiptis pagalbos susidūrus net ir su rimtomis dantų problemomis. Siekiant užtikrinti visišką pacientų komfortą, pokyčių klinikoje „Implantera“ siūlome atlikti gydymą taikant sedaciją arba bendrąją nejautrą (narkozę).

Galimybės

Odontologinis gydymas taikant sedaciją

Pacientams, turintiems žemą skausmo slenkstį, jaučiantiems didelę baimę, patiriantiems pykinimą ar kuriems reikalingas sudėtingas gydymas, taikoma sedacija. Tai yra medikamentinis sąmonės slopinimas, kurio veikiamas žmogus maksimaliai atsipalaiduoja, tačiau yra sąmoningas. Procedūros metu širdies veiklą, kvėpavimą bei kraujospūdį stebi gyd. anesteziologas, užtikrinantis visišką saugumą.

  • Vaikams dažniausiai taikoma peroralinė sedacija. Naudojant paciento kūno svorį atitinkančią geriamųjų vaistų dozę, poveikis pradedamas jausti po maždaug 15–30 min. bei trunka 30–40 min. Tai ne tik užtikrina komfortą procedūros metu, bet ir kuria teigiamus prisiminimus apie odontologinį gydymą vaiko pasąmonėje.
  • Suaugusiems paprastai taikoma intraveninė sedacija vaistus suleidžiant tiesiai į veną.

Odontologinis gydymas taikant bendrąją nejautrą (narkozę)

Atliekant ilgesnes ir sudėtingesnes operacijas, pacientams yra taikoma bendroji nejautra (narkozė) – tokiu būdu stipresnių medikamentų pagalba pasiekiamas kur kas gilesnis lygis, užtikrinant visišką skausmo nebuvimą. Gydymo metu pacientas nėra sąmoningas, o kūno funkcijos (pavyzdžiui, kvėpavimas) palaikomos dirbtiniu būdu specialių aparatų pagalba prižiūrint gyd. anesteziologui.

Kontaktai Skambinti

Turite klausimų? Mes atsakysime!

Ruošiantis gydymui taikant sedaciją arba bendrąją nejautrą (narkozę), 6 val. iki procedūros nieko nevalgykite. Tuo metu galite vartoti tik nedidelį kiekį skaidrių skysčių – vandens, arbatos be cukraus. O likus 2 val., nebegerkite ir jų.

Siekiant išvengti įvairių komplikacijų, įspėkite gyd. anesteziologą apie įvairias alergijas, ligas, vartojamus vaistus ir pan. Taip pat į kliniką atvykite patogiai apsirengę bei kartu su lydinčiu asmeniu, kuris padėtų grįžti namo.

Pabudus po procedūros, gali būti jaučiamas pykinimas, kraujo skonis burnoje, skausmas (jeigu buvo atliktas dantų šalinimas), kuris malšinamas paskirtais vaistais. Pilnai atsigavus ir gydytojui leidus, galima vykti namo, tačiau grįžus nerekomenduojama sportuoti ar užsiimti kita intensyvia fizine veikla.

Po anestezijos 24 val. draudžiama vairuoti, vartoti alkoholį.