Karpų šalinimas

Karpų šalinimas

Karpos – tai virusinė odos infekcija, pasireiškianti įvairaus dydžio gerybiniais odos dariniais. Karpos dažniausiai atsiranda ant rankų, veido, padų, lytinių organų, taip pat ir kitose kūno vietose. Jos atrodo kaip iškilę odos dariniai suragėjusiu paviršiumi. Iš pradžių karpos nesukelia jokių simptomų, išskyrus estetinį diskomfortą. Tačiau didėdamos jos tampa skausmingos, jautrios, gali pradėti kraujuoti.

Vienintelis karpų gydymo būdas yra jų šalinimas, o pažangiausias ir efektyviausias šiuo metu metodas – karpų šalinimas lazeriu. Ši greita ir neskausminga procedūra tinkama šalinti karpas bet kurioje kūno vietoje. Karpų gydymas lazeriu yra greita, gerai toleruojama procedūra. Šių odos darinių gydymas įvairiais medikamentais būna ilgas, nepatogus, o dažnai ir neefektyvus. Estetikos klinikoje “Implantera” karpų šalinimo procedūras atlieka patyrę gydytojai dermatologai.

Kaip atliekama procedūra

Prieš karpų šalinimo procedūrą, vieta aplink darinį vietiškai nuskausminama, todėl procedūra visiškai neskausminga ir nesukelia jokio diskomforto.

Gydymo metu lazerio spindulys fokusuojamas tiksliai į odos darinį, taip sukoncentruojant energiją į gydomą sritį. Tai sukelia ląstelėse esančio vandens absorbciją, pažeistos ląstelės yra išgarinamos ir darinys pašalinimas.

Procedūra vidutiniškai užtrunka apie 10-20 minučių. Po procedūros uždedamas tvarstis ir išrašomi vaistai, kuriais reikia tepti žaizdą jos gijimo metu.

Poprocedūrinis laikotarpis

  • Po procedūros 2 kartus per dieną pašalintos karpos sritį rekomenduojama tepti specialiu gydytojo paskirtu antibakteriniu tepalu;

  • Savaitę po procedūros gydytos odos srityje rekomenduojama vengti kosmetinių priemonių;

  • Po karpų šalinimo lazeriu kelis mėnesius patariama saugoti odą nuo tiesioginių saulės ir soliariumo spindulių;

Gijimas po procedūros gali užtrukti 1-2 savaites, priklausomai nuo to, kurioje srityje karpos pašalintos. Iš pradžių šalinimo srityje atsiranda žaizda, vėliau, šašui nukritus, oda tampa rausva ir palaipsniui susilygina su natūralia odos spalva.

Kartais gydytos odos paviršius gali būti netolygus, lyginant su aplinkui esančia oda, tačiau su laiku jis išsilygina.

Kokių rezultatų tikėtis po procedūros

Pagrindinis karpų šalinimo lazeriu privalumas – užtenka tik vienos procedūros, kad varginanti karpa išnyktų visam laikui.Maždaug 95 proc. atvejų po karpų šalinimo lazeriu procedūros nelieka jokių žymių bei randų, o 5 proc. atvejų – tik nedidelis randas buvusio darinio vietoje.

Turite klausimų? Mes atsakysime!

Vienintelis moksliniais tyrimais pagrįstas karpų naikinimo kelias – jų pašalinimas.
Egzistuoja ne vienas karpų šalinimo metodas: nuo įvairių kremų, tepalų, serumų iki chirurginių pjūvių. Vis dėlto savo pacientams rekomenduojame beskausmį, aplinkinei odai visiškai neagresyvų tačiau labai veiksmingą karpų šalinimą lazeriu.
Ruošiantis karpų šalinimui, taikomas efektyvus vietinis nuskausminimas, todėl išvengsite bet kokių nemalonių pojūčių procedūros metu.
Tai greita ir efektyvi procedūra. Jos vidutinė trukmė – 10-20 minučių.
Dažniausiai randų pavyksta išvengti. Retais atvejais gali likti itin nežymus randelis karpos šalinimo vietoje.