Krūtų spenelių korekcija

Krūtų spenelių korekcija

Kai kurių moterų krūtų speneliai yra ne iškilę, o lygūs su aplink juos esančia apvalia pigmentine odos sritimi (areole) arba įtraukti į vidų. Taip nutinka dėl sutrumpėjusios pieno latakėlių sistemos, neleidžiančios speneliui išsikišti. Dažniausiai įtraukti speneliai būna įgimti, nors kartais tokia spenelių forma susiformuoja po maitinimo krūtimi surandėjus pieno kanalėliams ar tam tikrų ligų. Įtrauktas spenelis darko krūties formą, sukelia diskomfortą, o kartais net tampa kliūtimi natūraliai maitinti kūdikį.

Krūtų spenelių korekcija – intervencinė procedūra, kurios metu atlaisvinamos struktūros, tempiančios spenelį į vidų, ir atliekama odos plastika.

Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metu gydytojas įvertina pacientės krūtų anatomiją, spenelių dydį, formą, jų inversijos laipsnį, aptariama norima spenelių forma, tikėtinas rezultatas, operacijos detalės.

Kaip vyksta operacija

Krūtų spenelių korekcija atliekama taikant vietinę nejautrą. Operacijos trukmė – apie 1 val. Spenelio srityje atliekami nedideli pjūviai ir suformuojama anatomiškai įprasta spenelio pozicija, kartu pagrąžinant ir krūties kontūrą. Priklausomai nuo krūtyje esančių pakitimų gali būti atliekama išsaugojanti pieno latakėlius operacija arba neišsaugojanti, kai sutrumpėję pieno latakėliai atjungiami nuo spenelio.

Pooperacinis laikotarpis

Pirmą parą po operacijos pacientei rekomenduojama likti klinikoje, vėliau, nesant komplikacijų, ji išleidžiama namo ir priežiūra tęsiama ambulatoriškai. Pooperacinio vizito laiką skiria operavęs gydytojas.

Svarbu žinoti:

  • Pirmomis dienomis po operacijos speneliai bus jautrūs, skausmingi, tad diskomfortui sumažinti bus skirti skausmą malšinantys vaistai.
  • Pirmas kelias dienas po operacijos patartina miegoti pusiau sėdimoje padėtyje, pasiremdama pagalvėmis.
  • Į darbą ir kasdienę įprastą veiklą galėsite grįžti po 1-2 parų, tačiau dar savaitę vertėtų vengti sunkios fizinės veiklos ar sporto.
  • Siūlai išimami praėjus septynioms dienoms po operacijos.
  • Po spenelio apatiniu kraštu lieka nedidelis randas, tačiau jis yra odos raukšlėje ir todėl – beveik nematomas. Randų gydymui patariama naudoti specialius silikoninius gelius, juos Jums rekomenduos gydytojas.
  • 6-8 mėnesius po operacijos rekomenduojama nesideginti saulėje bei soliariume atvira krūtine.

Kokio rezultato tikėtis po operacijos

Spenelio formos pokyčiai ir dailesnis krūties kontūras matomi iš karto po operacijos, tačiau galutinis estetinis rezultatas vertinamas praėjus 2-3 mėnesiams.

Paprastai po operacijos galima žindyti kūdikį, išskyrus tuos atvejus, kai operacijos metu pieno latakėliai buvo atskirti nuo spenelio.

Turite klausimų? Mes atsakysime!

Tam tikrais atvejais moters speneliai gali būti ne iškilę, o lygūs su aureole ar įtraukti į vidų. Taip nutinka dėl įgimtų anomalijų, taip pat – po maitinimo krūtimi (itin retais atvejais). Įtraukti speneliai kelia estetinį diskomfortą ir apsunkiną žindymą, todėl tokioms pacientėms rekomenduojama spenelių korekcija.
Procedūros metu taikome vietinę nejautrą, todėl skausmo nejausite.
Vidutinė operacijos trukmė – 1 val.
Pirmą parą po procedūros rekomenduojame likti klinikoje, kur Jūsų laukia šimtaprocentinė sveikatos priežiūra. Išvykus namo, operacijos vietą prižiūrėkite ambulatoriškai. Laikantis gydytojo nurodymų, pavyks išvengti komplikacijų ir gijimas praeis sklandžiai.
Preciziškai tiksliai atlikus procedūrą, nei krūtų, nei spenelių jautrumas nepakinta.