Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – procedūra, kurios metu estetiškai ir funkcionaliai atkuriami dantys po įvairių ligų, pažeidimų, traumų, endodontinio gydymo ar danties netekimo.

Kodėl reikia protezuoti dantis?

Kitaip nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, šiuolaikinis protezavimas – procedūra, aktuali ne tik senjorams. Dėl žalingų įpročių, ligų, traumų dantys dėvisi, skyla, praranda formą ir išvaizdą, todėl estetiškas jų atkūrimas protezuojant aktualus daugybei skirtingo amžiaus pacientų.

Protezavimas taip pat nepamainomas ir tuo atveju, jei pacientas neteko vieno, kelių ar daugiau dantų. Atkuriant prarastus dantis, protezai dažniausiai tvirtinami ant dantų implantų ir padeda kokybiškai atkurti visas dantų funkcijas.

Galimybės

Dantų protezavimas apima labai plačią odontologinių paslaugų sritį: nuo estetinio protezavimo dantų laminatėmis iki visapusiško dantų atkūrimo ant implantų tvirtinant dantų vainikėlį ar plokštelę. Protezai gali būti fiksuojami ir išimami.

Dantų restauracijos gaminamos iš įvairių medžiagų:

  • Metalo keramika: pigiausias pasirinkimas. Šie protezai būna patvarūs ir patikimi, tačiau nuvilia savo estetika. Metalo keramika neatkuria natūraliam dančiui būdingo skaidrumo, o traukiantis dantenoms ryškėja metalo juostelė. Ši medžiaga netinka jautriems pacientams, nes gali alergizuoti.

  • Bemetalė keramika: e. max ir cirkonio oksido keramika. Tai optimalus sprendimas, nes iš šių medžiagų gaminamos restauracijos patvarios ir atrodo labai natūraliai. Paprastai į šią protezų kategoriją patenka dantų laminatės.

  • Cirkonio oksido keramika: inovatyviausia protezavimo medžiaga. Cirkonis savo tvirtumu pralenkia metalą, nesukelia jokių alerginių reakcijų, yra labai estetiškas ir patvarus.

Protezavimo eiga

Apžiūra

Nuskausminimas

Protezavimas

Pirmo vizito metu įvertinama paciento būklė, aptariami lūkesčiai, atliekama rentgeno nuotrauka.

Ruošiantis procedūrai, pacientui suleidžiama reikiama nejautros dozė ir protezuojant skausmas nejaučiamas.

Suveikus nejautrai, taikoma numatyta restauracija: klijuojamos laminatės, tvirtinama danties karūnėlė ar vainikėlis ant implanto.

Galimybės

Fiksuojami protezai

Laminatės – estetinis protezavimo metodas,skirtas šypsenai padailinti.

Įklotai, užklotai – alternatyva plomboms, patikimai apsaugo dantį.

Dantų vainikėliai – gali būti dedami ant danties likučių (kai prarasta didelė dalis danties masės) arba ant implanto.

Dantų tiltai – protezų konstrukcija, paprastai dedama ant implantų.

Plokštelės ant implantų – nenuimami protezai, dedami ant implantų tuo atveju, kai atkuriami viso žandikaulio dantys.

Išimami protezai

Lanko atraminiai protezai – pacientams, netekusiems dalies dantų. Tokie protezai burnoje fiksuojami specialiomis kilpelėmis prie likusių dantų.

Pilni protezai – skirti pacientams, netekusiems daugumos ar visų dantų. Deja, pasižymi prastu laikomumu, nepakankama atrama.

Po procedūros

Pilnai atkurti dantys 1
- Pilnai atkurti dantys
Dailesnė šypsena 2
- Dailesnė šypsena
Sugrąžinta kramtymo funkcija 3
- Sugrąžinta kramtymo funkcija
Geresnė fizinė savijauta 4
- Geresnė fizinė savijauta
Nepriekaištinga fonetika 5
- Nepriekaištinga fonetika
Puiki psichologinė būsena 6
- Puiki psichologinė būsena
Kontaktai Skambinti

Turite klausimų? Mes atsakysime!

Vidutinė procedūros trukmė – 1 valanda. Tiesa, neretai prireikia poros vizitų, mat pirmojo susitikimo metu įvertinama paciento būklė ir nuimami dantų atspaudai.
Protezavimo metu naudojame vietinę nejautrą, todėl pacientai nejaučia jokio skausmo ar maudimo.
Kokybiškai atkurti dantys reikalauja įprastinės priežiūros. Rūpinkitės jais kaip natūraliais dantimis: 2 kartus per dieną valykite dantų pasta, naudokite tarpdančių siūlą ir burnos skalavimo skystį. 1-2 kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną ir profilaktinę dantų apžiūrą.

Darbai


Prieš Po
Prieš Po
Prieš Po