Žvilgančios odos ir plaukų priežiūra iš vidaus

Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, žvilgančios odos ir plaukų paslaptis – tai kiekvienoje chromosomoje esantys telomerai. Organizmo ląstelėms dalijantis, trumpėja jų ilgis, kol galiausiai prasideda senėjimo procesas. Norint atstatyti bei pagerinti buvusią būklę, specialistai rekomenduoja pirmiausiai atkreipti dėmesį į savo mitybą. Šiame straipsnyje dalinamės, kokios medžiagos gali padėti keliauti jaunatviškumo keliu.

Riebi žuvis – lašiša, skumbrė, silkė

Žuvyje esančios omega-3 riebalų rūgštys užtikrina ląstelių membranų vientisumą, reikiamų medžiagų kiekį, deguonį, odos drėgmę bei elastingumą. Įtraukus tokio tipo maistą į savo kasdienį racioną, kovojama su spuogais (akne) bei didinamas atsparumas ultravioletiniams saulės spinduliams.

Morkos, moliūgai, saldžiosios bulvės, raudonosios/geltonosios paprikos, brokoliai, pomidorai, avižos

Beta karotenas, veikiantis kaip antioksidantas, mažina laisvųjų radikalų daromą žalą odos ląstelėms, pristabdo senėjimo procesą. Ši medžiaga organizme virsta vitaminu A, kuris užtikrina elastingumą, vitaminas C – suteikia odai tvirtumo, drėgmės, o biotinas gerina plaukų augimą. Avižos turi įtakos virškinimo kokybei, toksiškų medžiagų išsivalymui: jeigu to nebūtų, odos būklė taip pat pablogėtų.

Grybai, linų sėmenys, moliūgų sėklos, viso grūdo produktai

Šių produktų sudėtyje esantis cinkas ir silicis puikiai veikia odos būklę, audinių ir skeleto kolagenų gamybą, regą.

Avokadai

Sudėtyje esantis vitaminas E apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, kenksmingų saulės spindulių, senėjimo bei pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Taip pat avokadai, prisotinti natūraliųjų riebalų, palaiko odos drėgmę, elastingumą, kolageno gamybą.

Graikiniai riešutai, saulėgrąžos

Į savo mitybos racioną įtraukus daugiau graikinių riešutų ar saulėgrąžų, galime pagerinti savo odos būklę bei sulėtinti senėjimo procesą. Tam įtakos turi sudėtyje esančios omega-3, omega-6 riebalų rūgštys, vitaminas E, selenas, cinkas.

Juodasis šokoladas, žalioji arbata

Tai produktai, padedantys mažinti odos jautrumą ultravioletiniams saulės spinduliams, gerinantys kraujotaką ir didinantys drėgmę, elastingumą.

Naudojate įvairiausias kosmetines priemones, tačiau odos ir plaukų būklė niekaip negerėja? Rekomenduojame atkreipti dėmesį į savo mitybą – tai mūsų organizmui reikalingų medžiagų šaltinis. O prireikus detalesnės konsultacijos, visada galite kreiptis į pokyčių kliniką „Implantera“, kurioje dirbantys gydytojai suteiks visą reikiamą informaciją.