Vandens irigatorius ar dantų siūlas – kas veiksmingiau užtikrina kasdienę burnos higieną?

Siekiant užtikrinti visapusę odontologinę sveikatą, svarbu ne tik reguliariai lankytis pas gydytoją, tačiau taip pat ir rūpintis savo dantimis bei tarpdančiais namuose naudojant kokybiškas priemones. Pastaruoju metu pacientai dažnai kelia klausimą, kas geriau – vandens irigatorius ar dantų siūlas? Kadangi specialistų tarpe vyrauja įvairios nuomonės, kviečiame įvertinti tiek jų privalumus, tiek trūkumus.

Vandens irigatorius: privalumai ir trūkumai

Veikiant stipriai vandens srovei, nukreiptai į burnos ertmę, irigatorius pašalina susikaupusias maisto apnašas ir pasiekia itin sunkiai prieinamas vietas. Tai tinka tiek jautrias dantenas turintiems asmenims, tiek nešiojantiems breketus, dantų tiltus, implantus. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad tokie prietaisai kainuoja kur kas brangiau, taip pat reikalauja elektros energijos, užima daugiau vietos nei įprasti siūlai.

Dantų siūlai: privalumai ir trūkumai

Tradiciniai dantų siūlai yra itin paprastai naudojami ir nereikalauja didelių finansų – tai priemonė, kuria pašalinami susikaupę nešvarumai, tačiau jais kur kas sunkiau naudotis turint rankų negalią, sergant artritu. Taip pat svarbu paminėti, kad dėl siūlų gali pasireikšti dantenų kraujavimas.

Remiantis atliktais tyrimais, žmonės, naudojantys vandens irigatorių, pašalina kur kas daugiau burnos ertmėje esančių apnašų nei tie, kurie renkasi dantų siūlą. Visgi, svarstant, kuri priemonė geresnė, gydytojai odontologai teigia, kad svarbiausia, jog tarpdančiai apskritai būtų valomi. Todėl rekomenduojama naudoti tiek dantų siūlą, tiek irigatorių, siekiant užtikrinti papildomą priežiūrą.

Rūpinkitės savo šypsena tiek atvykdami profilaktinėms procedūroms pas gydytoją, tiek dantis prižiūrėdami namuose. Reikia konsultacijos, kokias priemones rinktis? O galbūt jau laikas atlikti profesionalią burnos higieną? Tuomet kviečiame registruotis vizitui pokyčių klinikoje „Implantera“, kurioje gausite visą reikiamą pagalbą.