Trauma ant implantų protezuotiems dantims: kokie galimi sprendimo būdai?

Nors šiuolaikiniai dantų implantai ir ant implantų fiksuojami dantų protezai gaminami iš labai tvirtų medžiagų, retais atvejais pasitaiko, jog ir jie nulūžta ar nuskyla įvykus traumai ar esant mechaniniams pažeidimams.

Dantų protezavimas ant implantų yra vienas populiariausių dantų atkūrimo metodų, taikomų tuomet, kai pacientas yra netekęs visų ar beveik visų žandikaulio dantų. Nuo tradicinių išimamų protezų jie skiriasi tuo, kad yra fiksuojami ant 4 arba daugiau implantų, stimuliuojančių paciento žandikaulį ir neleidžianti nykti kauliniam audiniui.

Ant implantų fiksuotais protezais atkurtus dantis pažeisti galima tik labai didele smūgio jėga. Dažniausiai dirbtiniai dantys nulūžta patyrus veido traumas, pavyzdžiui, parkritus ant kieto paviršiaus ar užsigavus žaidžiant kontaktinį sportą, taip pat jie gali nuskilti bandant perkąsti kažką labai kieto arba esant pažengusiam bruksizmui – nevalingam dantų griežimui.

Ką daryti nulūžus protezuotam dančiui

Pajutus bet kokį protezuoto danties pažeidimą ar jam iškritus, nepaprastai svarbu kuo skubiau kreiptis į gydytoją odontologą, kuris pasiūlys Jums tinkamiausią problemos sprendimo būdą. Įprastai renkamasi iš šių dviejų variantų: arba taisyti pažeistą protezą, arba pakeisti nulūžusį protezą nauju.

Jeigu protezuotas dantis tik nuskilo, patyręs odontologas gali jį pataisyti specialiu kompozitu. Vis dėlto, jeigu dantis nulūžo pilnai arba nuskilo labai didelė jo dalis, specialistas gali rekomenduoti dantį protezuoti iš naujo. Dažniausiai pakanka pažeistą protezą pakeisti nauju, įvertinus jo dydį ir pritaikant spalvą prie likusių dantų protezų,

Pasak klinikos „Implantera“ gydytojų odontologų, įvykus ant implantų protezuotų dantų traumai, neverta pulti į paniką. Svarbu nedelsti ir iš karto kreiptis į gydytoją. Jeigu protezuoto danties nepavyks pataisyti, patyrę specialistai pasiūlys Jums laikiną protezavimą ir padės surasti ilgalaikį problemos sprendimą. Patikėkite savo dantų sveikatą klinikos „Implantera“ odontologijos profesionalams, o jie suras išeitį iš kiekvienos situacijos, kad vėl galėtumėte nevaržomai šypsotis.