Pernelyg gausus prakaitavimas. Kada reikėtų sunerimti ir kaip išspręsti šią problemą?

Prakaitavimas yra natūrali mūsų organizmo reakcija į tokius veiksnius, kaip pakilusi oro temperatūra, intensyvesnis nei įprastai fizinis krūvis ar laikinas stresas. Tačiau net ir nesant šių aplinkybių, kai kurie žmonės prakaituoja neįprastai gausiai. Kodėl taip nutinka ir kada dėl prakaitavimo reikėtų sunerimti pasakoja klinikos „Implantera“ specialistai.

Prakaitavimas skirstomas į pirminį ir antrinį. Pirminis prakaitavimas vargina, kai stipriai drėksta konkreti ar kelios kūno sritys, pavyzdžiui, delnai, pėdos, pažastys, veidas. Manoma, kad šiose kūno vietose esančios prakaito liaukos yra aktyvesnės, todėl jos jautriau reaguoja į išorės veiksnius. Antrinio, generalizuoto, prakaitavimo atveju gausiai prakaituoja visas žmogaus kūnas.

Pernelyg gausus prakaitavimas yra priskiriamas ligoms ir vadinamas hiperhidroze. Jai būdingas intensyvus prakaitavimas, besitęsiantis ne trumpiau nei 6 mėnesius ir pasireiškiantis be jokios akivaizdžios priežasties.

Hiperhidrozė gali varginti žmones, kurie odoje turi daug prakaito liaukų, vartoja tam tikrus medikamentus ar propaguoja nesveiką gyvenimo būdą. Tačiau verta žinoti ir tai, jog prakaituoti normalu brendimo laikotarpiu, turint antsvorio ar išgyvenant menopauzės periodą.

Vis tik kartais pagausėjęs prakaitavimas išduoda, kad sergama kokia nors infekcine, onkologine ar neurologine liga, ypač, jei pasireiškia antrinis, viso kūno, prakaitavimas. Jis taip pat gali perspėti apie hormonų pusiausvyros sutrikimus. Naktinis prakaitavimas gali būti skydliaukės ligų, vėžio, tuberkuliozės simptomas, o vadinamosios šalto prakaito bangos – įspėjimas, kad reikėtų pasitinkrinti, ar neturite širdies ir kraujagyslių sistemos problemų.

Jei atlikus reikalingus tyrimus, paaiškėja, kad Jūsų prakaitavimas pagausėjęs dėl natūralių veiksnių, reikėtų imtis paprasčiausių priemonių – dėvėti natūralių audinių drabužius, laikytis kasdienės higienos, naudoti antiperspirantus.

Jei šios priemonės nepadeda, vienas efektyviausių būdų ilgesniam laikui išvengti hiperhidrozės yra botulino toksino injekcijos.  Jos gali būti taikomos, esant padidėjusiam prakaitavimui pažastų, o taip pat padų ir delnų srityse. Botulino toksino injekcijos dėl savo efektyvumo bei saugumo šiuo metu pripažįstamos lyderiaujančiu prakaitavimo gydymo sprendimu pasaulyje.

Registruokitės konsultacijai pas pokyčių klinikos „Implantera“ specialistus, kurie Jums plačiau papasakos apie šią nesudėtingą, bet labai veiksmingą procedūrą.