(Ne)patogi tema: ką byloja padidėjusi vyro krūtinė?

Vyriški pečiai, tvirtas sudėjimas ir... suapvalėjusi krūtinė. Tikriausiai ne kartą pirtyje ar paplūdimyje esame atkreipę dėmesį į vyrus, išsiskiriančius gerokai padidėjusiomis krūtimis. Kaip jaučiasi žmonės, gyvenantys su šia problema?

Paplitusi problema

Ginekomastija – tema, apie kurią kalbėti nepatogu, bet būtina. Tai būklė, kuriai būdingas vyro krūtinės ir pienų liaukų padidėjimas dėl liaukinio audinio išvešėjimo. Statistika rodo, kad ši bėda dažnesnė nei gali atrodyti. Tam tikro laipsnio ginekomastija pasireiškia net 40 proc. vyrų!

Dažna to priežastis – hormoniniai pokyčiai vyro organizme. Paauglystėje riebalinis krūtinės audinys pas vaikinus auga dėl augimo hormonų disbalanso. Vėlesniame amžiuje krūtų pokyčiai gali kilti dėl padidėjusio moteriško lytinio hormono, estrogeno, kiekio organizme. Taip pat ir dėl antsvorio, genetinių veiksnių.

Vieni padidėjusios krūtinės varginami vyrai mėgina ją maskuoti laisvai krintančiais rūbais. Kiti pagalbos ieško sporto salėje arba ryžtasi įvairioms dietoms. Deja, šios pastangos dažnai neatneša išsvajoto rezultato arba pokytis būna trumpalaikis ir krūtinė grįžta į ankstesnę, neestetišką padėtį.

Kenčia ne tik išvaizda

Net iki 15 centimetrų skersmens krūtys, atsikišę speneliai, asimetriška ir deformuota krūtinė... Tai – kur kas daugiau nei tik estetinė problema. Pacientų teigimu, ginekomastija tampa socialinio diskomforto priežastimi. Daugelis šią būklę turinčių vyrų drovisi nusirengti, dėvėti plonesnius ar labiau prigludusius marškinėlius, vengia kelionių į paplūdimį ar sauną ir ima kitaip save riboti.

Specialistai į išvaizdos defektus ragina žiūrėti rimtai: nuolatinis kompleksavimas, nepasitikėjimas savimi, socialinių situacijų vengimas, gali tapti įvairių emocinių sutrikimų, tarp jų ir depresijos, priežastimi.

Verta ryžtis pokyčiams

Yra ir gera žinia: ginekomastija neturi tapti viso gyvenimo palydovu. Siekiantiems pamiršti šį varginantį defektą, rekomenduojama ginekomastijos plastinė operacija. Tai – tiesiausias kelias susigrąžinti vyrišką krūtinės išvaizdą ir visam laikui atsisveikinti su kompleksais.

Ginekomastijos operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Jos dėka pacientai nejaučia jokio skausmo ar diskomforto, o pažadinti procedūros neatsimena. Operacijos metu sumažinama krūties liauka ir suteikiama pageidaujama krūtinės ląstos forma: palei spenelio areolą atliekami pjūviai ir kruopščiai pašalinamas audinių perteklius. Jeigu vyro krūtinė padidėjusi dėl riebalinio audinio, tuo pačiu gali būti atliekamas riebalų nusiurbimas.

Procedūra pastebimais rezultatais džiugins iš karto, tačiau gautinį efektą matysite po 1-3 mėnesių.

Ši intervencija –  atsakingas sprendimas, todėl savo sveikatą patikėkite į geriausių estetinės chirurgijos meistrų rankas. Kviečiame apsilankyti „Implantera“ klinikoje, kur galėsite susipažinti su mūsų komanda ir visomis pokyčių galimybėmis!