Kokių ligų padeda išvengti reguliariai atliekama profesionali burnos higiena?

Ne paslaptis, kad sveiki ir estetiškai atrodantys dantys yra kiekvieno žmogaus siekiamybė. Turėdami gražią šypseną kur kas labiau savimi pasitikime ir esame atviresni pasauliui. Rodos, ja rūpinamės visą gyvenimą nuo pat ankstyvos vaikystės – valome dantis ir tarpdančius specialiomis priemonėmis, burną skalaujame antibakteriniais skysčiais. Tačiau visame šiame procese pamirštame arba tiesiog sąmoningai ignoruojame itin svarbų etapą – profesionalią burnos higieną.

Profesionali burnos higiena – tai burnos higienisto atliekama procedūra, kurios metu pašalinamos susikaupusios apnašos, akmenys, atsiradusios pigmentinės dėmės, nupoliruojamas dantų ir plombų paviršius. Ši procedūra reikalinga, nes net ir kruopščiai kasdien valydamiesi dantis negalime pasiekti visų ertmių savo burnoje ir kokybiškai nuvalyti visų apnašų.

Odontologijos klinikos „Implantera“ specialistai įspėja, kad reguliariai (bent du kartus per metus) neatliekant profesionalios burnos higienos, didėja įvairių ligų rizika. Visų pirma, susiformavusiose minkštose apnašose ir dantų akmenyse esančios bakterijos sukelia dantenų uždegimą (vadinamą gingivitu). Tai pasireiškia dantenų paraudimu, kraujavimu ir blogu kvapu. Užkirsti kelią šiai ligai ir sustabdyti jos progresavimą gali profesionali burnos higiena. Tuo tarpu, jeigu ši problema bus ignoruojama, galimos rimtos komplikacijos. Gingivitas progresuoja į periodontitą, ima nykti aplink dantis esantys audiniai. Nors pastaroji liga vystosi lėtai ir neiškart pastebimai, ji gali nulemti netgi dantų netekimą.

Taigi, gydytojai odontologai ragina nedelsti ir savo dantimis pradėti rūpintis jau dabar! Kviečiame užsiregistruoti burnos higienos procedūrai, kurios metu klinikos „Implantera“ profesionalai ne tik pasirūpins nepriekaištinga Jūsų burnos ertmės švara, bet ir papasakos, kaip tinkamai rūpintis savo dantimis namuose.