Taip ilgai lauktas pavasaris pagaliau įsibėgėjo: galime ir vėl džiaugtis saulės šiluma bei giedru oru. Žmonės, vis daugiau laiko praleisdami lauke, užsiima įvairiausiomis aktyviomis veiklomis, tačiau neretai pervertina savo jėgas ir nesiima papildomų atsargumo priemonių. Apie tai, kokios pagrindinės tiek mažesnių, tiek didesnių nelaimių priežastys ir ką daryti įvykus traumai – pakalbėsime šiame straipsnyje.
Atšilus orams, į gatves išrieda įvairios transporto priemonės, kurios žiemos metu nebuvo taip dažnai naudojamos – ne tik dviračiai ar motociklai, bet ir didelio populiarumo sulaukę elektriniai paspirtukai. Nors iš pažiūros atrodo nepavojingi, tačiau pastarieji sukelia nemenkų rūpesčių tiek jų vairuotojams ir kitiems eismo dalyviams, tiek gydytojams. Žmonės, neįvertinę greičio ar nespėję laiku pastebėti kliūties, patiria didelių fizinių traumų. Vienos iš didžiausių traumų: rankų/kojų lūžiai, stuburo ir galvos sutrikimai, įvairios žaizdos, nubrozdinimai.
Ne paslaptis, kad pavasaris – augalijos atgimimo metas, kuomet dauguma sodininkų pradeda genėti medžius, sėti ir sodinti daržoves, veisti gėlynus ir pan. Nors ši veikla yra smagi bei naudinga mūsų kūnui, turint omenyje tai, kad žiemą daugelis iš mūsų fiziškai judame kur kas mažiau, vis tiek reikėtų būti atsargiems. Specialistai perspėja, kad užsiimant sodo darbais, gresia rizika susižaloti: genint medžius, nukristi ir susižeisti, o kasant žemę, patirti stipresnius nugaros ir raumenų skausmus.
Patyrus traumą, kiekvienas žmogus į skausmą reaguoja skirtingai: vieni laukia, kol skausmas išnyks arba malšina jį vaistais, o kiti iš karto kreipiasi į gydytoją. Jeigu fizinė žala yra ne tokia didelė, specialistai pataria visada su savimi ar kur nors netoliese turėti dezinfekcinio skysčio, pleistrų ir kitų skubios medicinos pagalbos priemonių. Tačiau esant rimtai traumai, kaip jau minėjome – nukritus nuo elektrinio paspirtuko ar medžio sode, rekomenduojama nežaisti su likimu ir kreiptis į medikus pagalbos.
Patyrėte lengvesnį ar sunkesnį kūno sužalojimą? Raginame nedelsti ir kreiptis į gydytojus pagalbos. Užsukite į medicinos centro „Implantera“ internetinį puslapį ir užsiregistruokite konsultacijai pas ortopedą traumatologą. Vizito metu apžiūrėsime Jus ir suteiksime visą reikiamą gydymą ir informaciją.