Kodėl negalima delsti praradus net ir vieną dantį?

Remiantis statistika, dažnas žmogus bent kartą gyvenime yra netekęs vieno ar kelių dantų. Tai nutinka dėl pačių įvairiausių priežasčių: fizinės traumos, blogos priežiūros ar ligos. Toks burnos ertmės organo praradimas neretai yra siejamas su estetine išvaizda, todėl tokiu atveju iškart skubama kreiptis į specialistus. Visgi pasitaiko ir tokių situacijų, kuomet iškritęs dantis nėra iškart pastebimas, todėl pacientai delsia ir dėl to nieko nedaro. Tačiau toks problemos ignoravimas ateityje gali skaudžiai atsiliepti mūsų sveikatai.

Gilinantis plačiau, kas lemia danties netekimą, dažniausi faktoriai – žandikaulio patologijos, netinkama burnos higiena, dėl to susiformuojantis periodontitas ir kitos dantenų ligos, rūkymas, cukraligė, hormoniniai pokyčiai organizme. Kaip matoma, priežasčių spektras platus, todėl gydytojai ragina nelaukti ir kreiptis į odontologą. Kadangi kuo daugiau laiko praeina nesiimant jokių veiksmų, tuo sparčiau ima nykti žandikaulio kaulas. Šalia viso to rizikuojame susirgti virškinimo sutrikimais.

Kai netenkame vieno danties, iškritusiojo vietoje ima nyktis kaulas, kurį, atliekant implantacijos procedūrą, reikia priauginti. Dėl to iškyla dar viena papildoma grėsmė – žandikaulio deformacija. Taip pat svarbu nepamiršti, kad delsdami gydytis kenkiame patys sau. Kuo mažiau dantų turime, tuo prasčiau galime sukramtyti burnoje esantį maistą. Papildoma apkrova tenka virškinimo sistemai ir tokiu būdu galime susirgti papildomis ligomis.

Patys pacientai, dalindamiesi patirtimi, sako, kad implantacijos procedūra yra greita ir neskausminga. Implantui prigijus, galima nevaržomai mėgautis maistu ir estetiškai atrodančia šypsena. Be to, gydytojai odontologai priduria, kad ignoruodami iškritusį dantį tik dar labiau nuskausminame save tiek laiko, tiek finansų prasme. Kadangi ateityje neišvengiamai pajausime neigiamus padarinius.

Jeigu turite bent vieną iškritusį dantį, raginame nieko nelaukti ir apsilankyti medicinos centre „Implantera“. Užsiregistruokite į konsultaciją ir odontologas pirmo vizito metu, įvertinęs Jūsų būklę, paskirs gydymą, kad kuo greičiau galėtumėte laisvai ir nevaržomai šypsotis!