Kaip turėti gražią ir sveiką šypseną?

Gražia šypsena gamta apdovanojo ne kiekvieną. Priešingai, statistika rodo, kad daugelis žmonių Lietuvoje nepakankamai gerai rūpinasi savo dantų sveikata, todėl dantų ėduonis atsiranda dar ikimokykliniame amžiuje. Klinikos „Implantera“ specialistai sako, kad turėti gražius ir sveikus dantis gali kiekvienas, reikia tik tinkamai jais rūpintis. Kaip teisingai tai daryti?

Svarbu sveikai maitintis

Nenustebinsime sakydami, kad saldumynai ir prasta burnos higiena – pagrindiniai sveikų dantų priešai. Burnos bakterijoms skaidant cukrų susidaro rūgštis, kuri tirpdo apsauginį emalio sluoksnį ir skatina ėduonies atsiradimą. Taigi, dantims žalingi visi konditeriniai gaminiai, gazuoti ir saldinti gėrimai, kofeinas.

Dantims itin naudingi pieno produktai, nes jų sudėtyje gausu kalcio ir fosforo. Šie mineralai stiprina dantis, palaiko jų baltumą, atstato normalų burnos pH, naikina bakterijas. Dantis saugo ir daržovės: morkos, kopūstai, brokoliai. Vaisius valgyti taip pat patartina, nes juose gausu ne gliukozės, o fruktozės, kurios normalizuotas kiekis nėra žalingas.

Ką pamirštame apie burnos higieną

Dantis reikia prižiūrėti labai kruopščiai – kasdien valyti 2 kartus, naudoti tarpdančių siūlą, skalavimo skystį, valyti liežuvį. Visgi tam, kad šios priemonės išliktų veiksmingos, jas reikia keisti. Dantų šepetėlį rekomenduojame keisti kas 3 mėnesius, o dantų pastą keisti pakaitomis. Pavyzdžiui, rytais galite dantis valyti su balinančia pasta, o vakare su apsaugine, pakankamą fluoro kiekį turinčia pasta.

Primename, kad svarbu reguliariai apsilankyti profesionaliai burnos higienai, kurios metu mūsų specialistai pasirūpins tobula Jūsų dantų švara – pašalins minkštąsias ir kietąsias apnašas (dantų akmenis), užtikrins burnos gaivą ir baltumą.

Svarbu neapleisti dantenų

Daugelis mano, kad dantenų nereikia prižiūrėti, tačiau vertėtų reguliariai skalauti visą burną taip apsaugant dantenas nuo dantenų ligų. Tam, kad dantenos būtų apsaugotos nuo ligų (periodontito ir gingivito) rekomenduojame dantenas švelniai pamasažuoti išsivalius dantis, taip pat kruopščiai naudoti tarpdančių siūlą.

Jei norite daugiau patarimų gražios šypsenos išlaikymui, kviečiame atvykti į kliniką „Implantera“ ir sužinoti daugiau!