Kaip prižiūrėti dantis, kad balinimo rezultatai išliktų ilgam?

Šypsena – gražiausia mūsų puošmena. Kaip po dantų balinimo procedūrų ilgam išsaugoti akinantį jos baltumą pataria pokyčių klinikos „Implantera“ gydytojai odontologai.

Pasak specialistų, dvi pirmąsias paras po dantų balinimo procedūros reikėtų vengti kavos, arbatos, raudonojo vyno, taip pat kitų ryškių spalvų gėrimų ar maisto produktų (pvz., burokėlių, morkų, mėlynių, vyšnių, juodųjų serbentų ir pan.), nerūkyti. Siekiant ilgalaikių balinimo rezultatų, rūkymo rekomenduojama visiškai atsisakyti. Jei to nepadarysite, dantys greitai vėl įgaus tamsų atspalvį, nes tabakas tamsina dantų spalvą.

Taip pat patartina nepiktnaudžiauti raudonuoju vynu, nuo kurio gali pakisti dantų spalva, atsirasti negražių tamsių dėmių. Išgėrus raudonojo vyno, patartina praskalauti burną vandeniu ar išsivalyti dantis.

Juodoji arbata ir kava taip pat kenkia dantų baltumui. Vartojant daug šių gėrimų, dantys tamsėja, atsiranda apnašų. Taigi kava geriau mėgautis saikingai, o juodąją arbatą dažniau pakeisti žaliąja ar žolelių.

Išsaugoti dantų baltumą padeda kietas, traškus maistas. Obuoliai, morkos, salierai turi natūralių valomųjų dalelių ir, nekenkdami dantų emaliui, padeda pašalinti dantų dėmes, apnašas.

Norint gautą dantų balinimo efektą išlaikyti kuo ilgesnį laiką, rekomenduojama itin kruopšti individuali burnos higiena. Reikėtų ne tik valytis dantis du kartus per dieną, bet ir naudoti tarpdančių siūlą, tarpdantinius šepetėlius. Tarpdančiuose kaupiasi daugybė apnašų, o tinkamai nepašalinus, jų ir toliau daugėja apnašų. Galiausiai tarpdančiai patamsėja, atrodo neestetiškai.

Dantų šepetėlį būtina keisti kas tris mėnesius, nes ilgai naudojamas jis susidėvi ir prasčiau pašalina apnašas nuo dantų ir dantenų. Be to, pasenusiame dantų šepetėlyje ima kauptis bakterijos.

Jeigu turite galimybę, valykite dantis po kiekvieno valgio. Jei tai padaryti sudėtinga, odontologai pataria pavalgius bent praskalauti burną.

Siekiant kuo ilgiau išlaikyti dantų baltumą, patartina naudoti ir burnos skalavimo skystį. Galite rinktis pasižyminčius balinamuoju poveikiu, apsaugančius nuo bakterijų ir dėmių susidarymo.

Kas pusę metų ar dažniau, jei taip nurodė gydytojas, būtina atlikti profesionalią burnos higieną. Patyrę klinikos „Implantera“ specialistai primena, kad kruopšti dantų priežiūra padeda ne tik išsaugoti dantų baltumą, bet ir apsaugo nuo ėduonies bei dantenų ligų.