Bene dažniausias negalavimas, užklumpantis peršalus, yra sloga (mediciniškai vadinama nosies ertmės gleivinės ūminiu uždegimu). Be vandeningos slogos peršalus dažniausiai vargina čiaudulys, peršti gerklę. Negydant šių simptomų, sloga ir ją lydintys simptomai gali paūmėti, o sveikatos būklė – komplikuotis. Kaip sau padėti?

Kodėl atsiranda sloga?

Sloga gali atsirasti dėl staigios temperatūrų kaitos, nusilpus organizmo imuninei sistemai arba alergiškam žmogui įkvėpus alergenų. Visgi, kai sloga prasideda dėl peršalimo, tai signalas, kad į nosies gleivinę pateko virusas.

Sloguojant paburksta nosies gleivinė, gali perštėti gerklę, skaudėti galvą, o kartais netgi pakilti temperatūra. Sergančiųjų sloga padaugėja rudenį, tačiau šis peršalimo simptomas dažniausiai karaliauja visą šaltajį sezoną.

Slogos sezoniškumą sukelia ir oro drėgnumas. Daugumą slogą sukeliančių virusų būna gyvybingi rudenį ir žiemą, kadangi tuo metu nosies gleivinė būna sausiausia ir tokiu būdu į ją patekti paprasčiau įvairioms virusinėms infekcijoms.

Kaip gydyti?

Efektyviausios priemonės slogai gydyti yra šilta vaistažolių arbata, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, kai kuriais atvejais slogai stabdyti tinka vaistai nuo alergijos. Geriausia reguliariai plauti nosį, vartoti vitaminą C. Šios priemonės tinkamiausios gydyti nekomplikuotai slogai, kuri paprastai vargina ir yra gydoma savaitę.

Ūminę, ilgiau užsitęsusią slogą gydyti vertėtų tokiais pat būdais. Patariama vengti antibiotikų, inhaliacijų šiltais garais, sekretą skystinančių preparatų (įprastų nosies purškalų). Šių priemonių reikia vengti, nes ūminę slogą sukelia virusinė infekcija, kuri nėra gydoma stipriais vaistais.

Kada sunerimti dėl slogos?

Normali sloga praeina per 7–10 dienų. Tirštėjantis sekretas nosies ertmėje jokiu būdu nereiškia, kad liga komplikavosi. Jei per šį laikotarpį savijauta gerėja ir simptomai ima nykti, laikoma, kad pacientas sveiksta.

Jei sloga užsitęsia kelias savaites ar dar ilgiau ir atsiranda papildomų simptomų, tai signalizuoja, jog sveikatos būklė pablogėjo ir vertėtų kreiptis į gydytoją. Suaugusiems sloga komplikuojasi ūminiu rinosinusitu, o vaikams komplikacijos kiek kitokios – gali paveikti bronchus, plaučius, ausis.

Klinikos „Implantera“ gydytojai visuomet pasiruošę suteikti Jums visą reikalingą pagalbą, tad užklupus peršalimui kviečiame apsilankyti ir pradėti gydymą!