Implantai ir maitinimas krūtimi? Misija įmanoma!

Ar turint krūtų implantus žindymas įmanomas? Galbūt tai kenks maitinamam kūdikiui? Su tokiomis dvejonėmis susiduria daugybė apie putlesnę krūtinę svajojančių moterų. Specialistas atsako į klausimą, ar plastiškai pakoreguota krūtinė ir maitinimas – suderinama.

Ragina netikėti mitais

Krūtų didinimo operaciją labai dažnai renkasi jaunos merginos ir moterys, dar tik planuojančios šeimos pagausėjimą. Nenuostabu, kad maitinimo krūtimi klausimas tokioms pacientėms – labai opus.

Klinikos „Implantera“ chirurgas, med. dr. Jamil Hayek sako puikiai suprantantis nerimą, tačiau ragina nepasikliauti mitais. „Implantai ir maitinimas krūtimi tikrai suderinami. Tai rodo mokslo faktai ir mano praktinė patirtis. Kruopščiai ir saugiai atliekant procedūrą, pacientės džiaugiasi dailiomis krūtimis ir nekomplikuotu žindymu“. 

Anot pašnekovo, pagrindinis nuogąstavimas kyla dėl paties implanto buvimo krūtyje fakto. „Iki šiol pasitaiko klaidinga nuomonė, esą implantas blokuos pieno gamybą. Tai – mitas. Šiuolaikiniai krūtų implantai dažniausi talpinami po raumenimis. Tai reiškia, kad niekaip nekontaktuos su pieno liaukomis, latakėliais ir nekenks pieno gamybai“- pasakoja dr. J. Hayek.

Dar vienas nerimo šaltinis – daugelio implantų sudėtyje esantis silikonas. „Ši medžiaga nepasižymi jokiu neigiamu poveikiu organizmui net implantui įtrūkus. Be to, žindymo metu, silikono pėdsakų mamos piene aptinkama gerokai mažiau nei karvės piene ar naujagimiams skirtuose pieno mišiniuose, todėl kūdikiui grėsmės tai tikrai nekelia“- pabrėžia gydytojas.

 

3 faktai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį derinant implantus ir žindymą:

  • Implanto vieta. Implantai gali būti dedami po raumenimis arba tiesiai po liaukomis. Moterims, planuojančioms natūralų žindimą, rekomenduojama rinktis implantus po raumenimis, nes tokiu būdu implantai neturės sąlyčio su pieno liaukomis.

  • Pjūvio vieta. Svarbu pastebėti, kad tuo atveju, jeigu pjūvis atliekamas areolės srityje, gali būti paveikti nerviniai impulsai, spenelių jautrumas ir pažeisti pieno latakėliai. Tai kels iššūkių žindant, todėl pjūvis implantui paprastai atliekamas po krūtimi.

  • Specialistas. Tiek plastinės procedūros, tiek žindymo sėkmė tiesiogiai susijusi su gydytojo kompetencija. Sveikatą patikėkite tik patyrusiems, visus reikiamus sertifikatus turintiems plastikos chirurgams.

Jaudintis neverta: plastinė chirurgija nekelia kliūčių sėkmingai motinystei ir maitinimui krūtimi. Svarbiausia atidžiai planuoti procedūrą ir savo grožiui rinktis profesionalus. Tarptautinę patirtį turintis dr. Jamil Hayek – būtent toks. Kviečiame apsilankyti „Implantera“ pokyčių klinikoje ir apie krūtų didinimą sužinoti daugiau!