Statistiniai duomenys rodo, kad net iki 85 proc. suaugusiųjų žmonių susiduria su bruksizmu, bet tik apie 20 proc. iš jų tai pripažįsta, kadangi ši problema dažniausiai pasireiškia naktį. Tokiu metu negalime savęs kontroliuoti, o pabudę nieko neprisimename bei jaučiame įvairiausius žandikaulio skausmus. Kadangi ilgainiui dėl to galime netekti dantų, kviečiame plačiau susipažinti su šio sveikatos sutrikimo priežastimis bei sprendimo būdais.
Kodėl griežiame dantimis?
Gydytojų praktika rodo, kad vienos iš pagrindinių griežimo dantimis priežasčių – patiriamas stresas, psichoemociniai, miego sutrikimai, netaisyklingas sąkandis. Pradėjus dygti pirmiesiems nuolatiniams dantims, su bruksizmu susiduria vaikai, tačiau greitai iš to išauga. Vertėtų sunerimti tada, jeigu ši problema atsiranda paauglystėje.
Kaip pasireiškia bruksizmas?
Esant bruksizmui, dantys pradeda dilti ir dėvėtis dėl kramtomųjų raumenų įtampos, kai sukandimas, atliekamas nesąmoningai, yra itin stiprus. Kaip ir buvo minėta anksčiau, ši problema dažniausiai pasireiškia miego metu, tačiau dėl patiriamų psichologinių iššūkių gali pasireikšti ir dieną. Jeigu žmogus gyvena vienas ir naktį negirdi dantimis griežimo garsų, tai gali atpažinti iš ryte jaučiamo nuovargio, kaklo, kramtomų raumenų įtampos, nutrupėjusių dantų, suskilinėjusių plombų, nudilusio emalio.
Kas gali padėti?
Griežiant dantimis, pokyčių klinikos „Implantera“ specialistai, įvertinę individualią paciento būklę, gali pasiūlyti kelis galimus bruksizmo gydymo variantus.
Nechirurginis būdas
- Sukandiminės kapos, apsaugančios dantis nuo kontaktavimo tarpusavyje, dažniausiai dėvimos miego metu.
- Ortodontinės priemonės, koreguojančios netaisyklingą sąkandį arba dantų padėtį.
Chirurginis gydymas
- Žandikaulio sąnario gydymas esant itin dideliems bruksizmo pažeidimams.
Jeigu kenčiate nuo bruksizmo, kviečiame registruotis pirminei konsultacijai pokyčių klinikoje „Implantera“ – vizito metu, įvertinus Jūsų būklę, paskirsime patį tinkamiausią bei efektyviausią gydymo būdą. Laukiame Jūsų!