Atlėpusios ausys gali kelti estetinių ir psichologinių nepatogumų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vaikystėje ir paauglystėje atlėpausiai dažnai pasmerkti kęsti patyčias, ne vienam jų tai suformuoja stiprų nepilnavertiškumo kompleksą. Pokyčių klinikos „Implantera“ plastikos chirurgai sako, kad ši problema gali būti efektyviai sprendžiama otoplastikos – chirurginės ausų korekcijos – pagalba ir pasakoja apie tai plačiau.
Pasak specialistų, atlėpusios ausys – viena iš dažniausių įgimtų galvos bei kaklo deformacijų. Ši problema dažniausiai pasireiškia ausims pernelyg nutolus nuo galvos arba dėl jų dydžio, kuris nėra proporcingas galvai.Tai, kad ausys atlėpusios, pastebima dar kūdikystėje, o ilgainiui ji tampa vis labiau matoma. Kartais ausų forma gali keistis po traumos.
Kada tinkamas laikas korekcijai
Ausų korekcija gali būti atliekama maždaug nuo 4 metų, nes tuomet ausies dydis dažniausiai nebesikeičia. Siekiant apsaugoti vaiką nuo patyčių, ausų deformaciją rekomenduojama pašalinti prieš jam pradedant lankyti mokyklą. Operacija taip pat sėkmingai gali būti atliekama ir bet kokio amžiaus suaugusiems.
Naujagimiams, kurių ausys yra ryškiai atsikišusios, galima taikyti alternatyvų gydymą – specialių įtvarų naudojimą (splintavimą). Ši technika yra veiksminga tik pirmosiomis gyvenimo savaitėmis, kai ausų kremzlės dar yra minkštos ir lengvai formuojamos. Vėliau vienintelis efektyvus šios problemos sprendimo būdas – plastinė operacija.
Kada rekomenduojama ausų korekcijos operacija
Atvykti pasitarti su plastikos chirurgu rekomenduojama, jeigu:
- Ausys yra pernelyg nutolusios nuo galvos.
- Ausys atrodo neproporcingai didelės galvos atžvilgiu.
- Nepavyko pasiekti norimo rezultato po ankstesnės ausų operacijos.
Kaip vyksta otoplastika
Operacijos metu, priklausomai nuo paciento amžiaus ir individualios situacijos, taikoma vietinė arba bendroji nejautra.
Tam, kad būtų užtikrinta simetrija ir natūrali išvaizda, paprastai operuojamos abi ausys. Pjūviai daromi už ausų arba jų vidinėse raukšlėse, kad randai būtų kuo mažiau pastebimi. Tuomet atliekamas kremzlių formavimas ir perteklinių audinių pašalinimas. Ausys tvirtinamos siūlais, užtikrinančiais naują jų padėtį. Ausų korekcijos operacija įprastai trunka 1–2 valandas.
Kaip elgtis po ausų korekcijos
Po otoplastikos ausys uždengiamos tvarsčiu, kuris apsaugo ir palaiko ausų padėtį. Jeigu operuojama taikant vietinę nejautrą, pacientas išleidžiamas į namus iš karto po operacijos, jei bendrąją – po kelių valandų. Pirmajam perrišimui reikia atvykti kitą dieną.
Gijimo laikotarpiu gali būti jaučiamas niežulys ir diskomfortas, tačiau šie pojūčiai lengvai suvaldomi vaistais nuo skausmo.
Pirmą savaitę po operacijos svarbu vengti spaudimo ausims – miegoti ant nugaros, dėvėti marškinius su sagomis arba laisvus megztinius, kad nebūtų trinties. Po savaitės tvarstis pašalinamas, tačiau ausų srityje dar kurį laiką gali būti matomas patinimas.
Mėnesį po operacijos naktimis reikia dėvėti prilaikančią galvos juostą, kuri apsaugos ausis miegant. Fizinio aktyvumo ir higienos rutinos atnaujinimo rekomendacijas pateikia operaciją atlikęs plastikos chirurgas.
Per tą laiką ausys visiškai sugyja. Operacinio pjūvio, kuris daromas už ausies, po kelių mėnesių beveik nesimato
Kokio rezultato tikėtis po plastinės ausų operacijos
Pašalinus tvarsčius, rezultatai bus matomi iš karto. Per 1–2 mėnesius ausys visiškai sugyja, pjūvių beveik nesimato. Ausų plastinė operacija pakeičia ausų formą, o pokyčiai paprastai būna ilgalaikiai. Tačiau reikėtų žinoti, kad žmonių ausų kremzlės yra skirtingo lankstumo, todėl ir gali skirtis ir opearcijos rezultatai. Jei pacientas nėra visiškai patenkintas išvaizda, galima svarstyti apie koreguojančią operaciją.
Ausų korekcija – tai efektyvus ir saugus būdas susigrąžinti pasitikėjimą savimi bei pagerinti gyvenimo kokybę. Jeigu svarstote apie šią procedūrą, kreipkitės į patyrusius pokyčių klinikos „Implantera“ plastikos chirurgus, kurie įvertins Jūsų ar Jūsų vaiko situaciją, atsakys į visus Jums kylančius klausimus ir padės priimti geriausią sprendimą.