6 dažniausiai užduodami klausimai prieš danties implantaciją

Danties implantacija – procedūra, kuriai reikia ne tik nusiteikti, tačiau kartais – ir sutaupyti. Todėl natūralu, kad renkantis kliniką, kurioje bus atlikta procedūra, kyla nemažai klausimų. Atrinkome šešis, dažniausiai mūsų ausis pasiekiančius, ir pasistengsime į juos trumpai atsakyti.

Kas sudaro danties implantavimo kainą?

Dauguma mūsų esame girdėję, kad danties implantavimas nėra pigi procedūra. Tačiau svarbu pabrėžti, kad bendrą sumą sudaro ne tik implanto kaina, bet ir gydymui skirtų medžiagų bei instrumentų kokybė, gydytojo kvalifikacija ir patirtis, susitikimų skaičius. Be to, jeigu ilgai atidėliojote implantaciją, prieš procedūrą gali tekti atlikti kaulo augmentaciją – priauginti sunykusį kaulą.

Ar man ne per vėlu kreiptis?

Šis klausimas dažnai kyla senjorams. Dvejonės pagrįstos, kadangi vyresnių žmonių biologiniai procesai yra sulėtėję, kas reiškia, kad ir gijimo procesas truks ilgiau. Tačiau dėka nuolat tobulėjančių technologijų, net ir senjorai implantų pagalba gali saugiai ir efektyviai atkurti prarastus dantis. Net jeigu neturite nei vieno savo danties, implantai bus daug komfortiškesnis pasirinkimas, negu išimami dantų protezai. Implantavimo atlikti negalima tik sunkiomis širdies, kraujagyslių, kepenų ligomis ar cukriniu diabetu sergantiems asmenims, onkologiniams ligoniams, o nėščiosioms procedūrą patartina atidėti vėlesniam laikui.

Kelių apsilankymų prireiks?

Viskas priklauso nuo to, ar reiks priauginti sunykusį žandikaulį. Daugeliu atveju, prireikia mažiausiai trijų apsilankymų odontologijos klinikoje. Visų pirma, teks susitikti konsultacijai, kurios metu bus atliekami rentgenologiniai tyrimai bei nuimti Jūsų dantų atspaudai, pagal kuriuos bus gaminama karūnėlė, tiltas ar protezas. Jeigu kaulo augmentacijos neprireiks, jau kito susitikimo metu Jums bus atliekama implantacija, o ant implanto uždėtas laikinas dantis arba gijimo galvutė. Na, o paskutinio vizito metu, implantui prigijus, ant jo bus pritvirtinta nuolatinė restauracija – jau pagaminta karūnėlė, tiltas arba protezas.

Ar skaudės?

Deja, retas apsilankymas pas odontologą nesukelia diskomforto. Tačiau užtikriname, kad operacijos metu Jūs visiškai nejausite skausmo, nes jos metu taikoma vietinė nejautra. O karūnėlės, tilto ar protezo fiksavimas ant implantų yra visiškai neskausminga procedūra, tad jos metu net neprireiks nuskausminimo.

Ar yra rizika, kad implantas neprigis?

Tyrimų duomenimis, net 98 proc. dantų implantacijos atvejų būna sėkmingi. Labai retais atvejais pacientams pasitaiko pooperacinis kraujavimas, greta esančių audinių pažeidimas ar uždegimas, infekcija implanto zonoje. Implantai sunkiai prigyja daug rūkantiems, alkoholiu piktnaudžiaujantiems asmenims, nes tokių žmonių organizmas sunkiau priima svetimkūnį.

Kiek laiko man tarnaus implantas?

Implantui yra suteikiama garantija. Priklausomai nuo gamintojo, implantas Jums gali tarnuoti 15-20 metų ar net visą gyvenimą. Implantų ilgaamžiškumą padės užtikrinti tinkama burnos higiena, rekomenduojamų dantų implantų priežiūros taisyklių ir gydytojo rekomendacijų laikymasis.